Még a 2000-es évek elején a Mátrix: Újratöltve című filmben láthattuk az albínó ikreket, akik akkoriban nagyon menőnek és újszerűnek hatottak. A mai érzékeny társadalmunk azonban valami egészen mást lát ezekben a karakterekben, és tulajdonképpen problémát is okoznak a Warner Bros. számára.
A Mátrix-trilógia második filmje két új gazembert, az ikreket mutatja be, akik potenciálisan még nagyobb fenyegetést jelentettek a Morpheus-szék számára, mint az ügynökök az első részben, vagy akár ebben a részben is. Az ikrek afféle száműzettek a Mátrix világában, ilyen formán pedig a rendszer korábbi változatának maradványai voltak tulajdonképpen, akik mellesleg különleges képességekkel is rendelkeznek.
Az ikrek lényegében szellemek voltak a gépezetben, képesek voltak immateriális alakot ölteni, így áthatoltak a falakon és a mennyezeten. Ez a képesség lehetővé tette számukra, hogy könnyen elkerüljék a lövéseket, mivel a golyók szépen átmentek rajtuk. Képesek voltak azonnal visszaállítani az eredeti alakjukat, ezzel pedig tulajdonképpen megállíthatatlanná tették saját magukat. Az ikreket - szellemszerű állapotukat szimbolizálva-fehérített fehér bőrrel és ezüstös színű öltönyökkel ábrázolták a filmben.
A 2000-es évek elejére Hollywoodban már szokássá vált, hogy albínókat rosszfiúkként mutatják be, erre több példa is akad, de elég csak az Óvakodj a törpétől című filmre gondolni, ahol ugyanez volt a helyzet. Szóval a lényeg, ha meglátsz egy albínót egy filmben, akkor az biztosan egy gonosz/negatív karakter lesz.
Valaki tehát nagyon ráért és megkérdezték többek közt a Warnert is, hogy mit gondolnak erről a "problémáról"? A pedig Warner Bros, szóvívője pedig hangsúlyozta:
"Nem az a szándékunk, hogy bármely embercsoportot gazembereknek minősítsünk. Ezekben a filmekben sokféle karakter van jelen, mind hősök, mind a gazember típusokból. "
A szóvívő azt is elmondta, hogy az ikrek technikailag nem igazi albínók, mivel fekete szemöldökkel rendelkeznek, és ez már ki is zárja ezen mivoltukat. Persze ez manapság nem érdekel senkit.
A stúdiónak lehet igaza, hiszen vélhetőleg nem az volt a cél, hogy albínó embereket ilyen negatív jellemvonásokkal ruházzon fel, amit számos korábbi film is bemutatott. A karakterek azért voltak ilyennek megalkotva, mert szellemnek akarták ábrázolni őket a készítők, mintsem embernek és inkább erre utalna a fehér pigmentációjuk és ezüstös ruhatáruk. Tulajdonképpen ez volt a legkézenfekvőbb megoldás.
Végül is persze mindenből le lehet vonni a tanulságot. A stúdiók például annyit tudnak tenni, hogy egy karaktert ezentúl többféle aspektusból is megvizsgálnak, hogy még csak véletlenül se lehessen belekötni ilyen téren. Más kérdés persze, hogy ez így milyen hatással lesz a filmművészetre?