Már megint hol van Kevin? Avagy, amit a RESZKESSETEK, BETÖRŐK! 2.: ELVESZVE NEW YORKBAN című filmről tudni érdemes.
Történet:
Még egy balhés karácsony! A kis Kevin két éve egy párizsi utat hagyott ki a zavartalan otthoni vakáció reményében, most pedig New Yorkban kénytelen az ünnepeket egyedül tölteni. Ügyes trükkel belopózik a Plaza Hotelbe és épp élvezné a magányt, amikor balszerencséje összehozza két régi ismerősével. Harry és Marv, a Vizes Banda tagjai Kevinék házának kirablási kísérletével írták be nevüket a bűnözés történetébe. Csoda-e, hogy börtönükből megszökve mindent megadnának a revansért?
A filmről:

Harry:Visszajött.Fényképezik a féreg!
Marv:Nem vagyok kócos?
A Reszkessetek betörők széria lejtmenete a második résszel meg is kezdődött 1992-ben. A sikerfilmet ekkor folytatták a készítők az eredeti tagokkal, és tulajdonképpen a már első részben is látott történetet egy az egyben újra leforgatták. Csupán a helyszín volt megváltoztatva. Kevint ezúttal ugyan nem felejtették otthon, hanem egy ostoba fordulattal elkeveredett a Floridába- karácsonyozni- igyekvő családjától a reptéren, és a srác egy New Yorkba tartó gépre szállt fel, majd ott keveredik zűrbe. A baj még nem is ott van, hogy másolja szinte teljes egészében az első részt Az elveszve New Yorkbanra keresztelt második epizód, hanem mindezt olyan kellemetlen izzadságszagú felvezetés kíséri, hogy az már a néző szemét is csípi. Baromság baromság hátán, és a legszomorúbb, hogy Columbus-ék sem voltak, azon, hogy bármit megváltoztassanak a történetben. Simán megelégedtek annyival, hogy van egy jól, és humorosan elmesélt történet, hát miért is változtassák meg a siker receptjét? Miért ne forgassák le ugyanazt, és tolják a nézők képébe még egyszer? Irónikus, hogy Columbus egy DVD audiókommentárban elmondja, hogy a film lényegébe véve az első film remake-je, na ezzel most kit akar átverni? Nekem senki ne akarja megmagyarázni, hogy nem a pénztárgép csilingelése játszott közre a film létrejöttében.
Marv:Roppant gondos építmény. Szilárd, mint a beton!
A madarak által telibeszart hajléktalan asszony a film egyik mélypontjának számít (ahogy Brenda Fricker Oscar-díjas színésznő karrierjében ez a film is), ugyanúgy, ahogy a “Vizes banditák” megnyilvánulásai, vagy Tim Curry kritikán aluli játéka. Mondjuk Joe Pesci-n és Daniel Stern-en simán látszik, hogy a francba kívánják ezt a filmet, így nem sokat foglalkoztak karaktereikkel, szerintem csak újra megnézték az első részt, aztán a forgatáson a “felvétel” szó elhangzása után hozták ugyanazokat a szerepeket. Akikkel ráadásul ugyanazok a balesetek és szerencsétlenségek következtek be mint az előzményekben, meg merem kockáztatni, hogy ugyan abban a sorrendben is. Az a szomorú, hogy lehetett volna ez másképp is csinálni, például nem leforgatni a mozit, sőt, mindenkinek ez lett volna legjobb.

A filmért Macaulay Culkin 4 és fél millió dollárt vághatott zsebre, és a forgatás alatt családjával Manhattanban éltek. A filmben nem kellett mesterséges úton biztosítnai a havat, esett az magától is, néha pedig annyira hideg volt, hogy a kamerák leálltak a hideg miatt. A medence jelenetet a chicago-i Four Seasons Hotelben forgatták, mivel a new york-i Plaza Hotelben nincs medence. A Duncan’s Toy Chest játékboltot a film producere Duncan Henderson után kapta a nevét, a belső jeleneteket a new york-i FAO Schwarz játékboltban vették fel, míg a homlokzati részt már Chicagóban kellett megépíteni. A történet szerint Kevin az öreglánnyal a Carnegie Hall egyik előadását hallgatja, de a valóságban az Orchestra Hall adott otthont a felvételeknek, mely Chicago belvárosában található. A film angol címe nem felel meg a valóságnak, hiszen ez az egyetlen olyan rész a szériában, melyben Kevin nem az otthonában küzd meg a banditákkal.
Szerencsére a legtöbb nézőt nem sikerült újra bepalizni, de azért a film 18 milliós büdzséjére, csak amerikában 178 milliót termelt vissza, világszinten pedig- ugyan jóval elmaradva az első résztől- közel 360 milliót hozott. A IMDb-n 6.6 csillagon áll, a Rottenen elég sokat sejtetően 24%-on áll jelenleg.
Értékelés: