Élő szövet a fémvázon volume 4! TERMINÁTOR- MEGVÁLTÁS (2009)
A Terminátor: Megváltás producerei 2009-ben valahogy úgy gondolták jó ötlet folytatni a Franchiset Arnold Schwarzenegger nélkül is. Vajnáék is ezt akarták A gépek lázadása után, de Schwarzenegger kormányzónak állt, a forgatókönyv pedig sehogy sem akart alakulni, így fogták a jogokat és eladták a Derek Anderson – Victor Kubicek producerpárosnak, akik össze is szedtek a filmjükre 200 millió dollárt és felkérték az akkor már két Batman- filmet is forgatott Christian Bale-t John Connor szerepére. A rendezői feladatokat pedig McG vagyis Joseph McGinty Nichol vette kezébe, aki addig csupán két közepes akcióvigjátékot (Charlie angyalai 1+2) tudott felmutatni referenciaként.

Schwarzenegger szerepeltetése a filmben lehetetlen volt, így ki kellett találni egy másfajta koncepciót, hogy azért egy Terminátor karaktert is be tudjanak hozni a történetbe. A szerepre az akkor még viszonylag ismeretlen Sam Worthingtont találták meg a producerek. A történet szerint a Worthington által alakított Marcus Wright a kivégzését várja még a háború elött időkben 2003-ban, két rendőr meggyilkolásáért és az öccse haláláért. A börtönben felkeresi őt Dr. Serena Kogan, hogy aláírasson vele egy nyilatkozatot, miszerint halála után tudományos kísérletekre használják fel testét. 2018-ban vagyunk. Egy Skynet labor elleni támadás során, melyet csak Connor él túl, újra viszontlátjuk Marcus Wrightot, aki szemmel láthatóan semmit nem öregedett az elmúlt évek alatt, ráadásul nem tudja, hol van és mi történt a világgal. A cselekmény egy pontig e két karakter- Connor és Wright – külön szálán mozog. Wright találkozik a fiatal Kyle Reese-zel, Connor pedig egy Skynet elleni fegyvert szeretne kipróbálni, mely a háború megnyerését nagyban megkönnyítené. A szálak egy ponton találkoznak, így Connor és Wright egymás segítségével próbálják felvenni a harcot a gépek ellen. A film végig leköti az ember figyelmét, sok remek megoldást mutatnak be a készítők, a film látványvilága pedig néha nagyon ijesztő tud lenni. Ugyanakkor Schwarzenegger ikonikus alakja nélkül mégsem ugyanolyan a feeling. A film képi világának színei kihangsúlyozzák az apokaliptikus világképet, a szürkés, poros tájakkal, és az elpusztított városokkal. A sorozat továbbra is a legdrágább független filmek sorát gyarapitja 2009-ben. Christian Bale vette a bátorságot (és miért ne tette volna) és megjegyezte McG-nek, hogy semmi olyan nincs a filmográfiájában, amiért helyeselné, hogy ő rendezi a filmet, McG meggyőzte, hogy adjon neki egy esélyt, mert képes fejlődni. 2014-ben Bale elismerte, hogy a film nem működik 100 %-ban és McG volt, aki elszúrta a dolgokat. Bale kifejtette, hogy minden jót kíván a rendezőnek, de soha többé nem akar vele dolgozni.

Stan Winston trükkszakember elhunyt a forgatás alatt 2008-ban, így ebben a filmben láthatjuk utolsó munkáját. A filmben van egy rész ahol Sarah Connor hangját halljuk felvételről, itt Linda Hamilton hallható, akit nem tüntettek fel a stáblistán. Ha megfigyeljük, akkor itt látható az a trükk, hogy, hogy is kell a levágott csövű shotgunt az emberi karhoz méretezve elrejteni, ezt Marcus mutatja meg Kyle Reesenek, aki alkalmazza is azt a Terminátor- A halálosztó cimű filmben. Még biztosan emlékezhettek arra a netre is kikerült videóra, melyben Bale leüvölti egy operatőr fejét, mikor az véletlenül belesétált egy éppen rögzitett jelenetbe. Az történtek után Bale elnézést kért egy interjúban az eset miatt. A producerek megkérték McG-t, hogy olvassa el Cormac McCarthy Az út, és Philip K. Dick Álmodnak-e az androidok elektromos bárányokkal? című könyvét, amely a Szárnyas fejvadász című film alapját képezi, elmagyarázandó neki, hogy is képzelik el a filmbeli világot. A film a forgatókönyv fázisában inkább csak Marcus és Kyle kapcsolatára helyezte a hangsúlyt, Christian Bale-t akarták megszerezni Wright szerepére, de ő inkább John Connor karakterét szerette volna, akinek igy- ahelyett, hogy elveszítsék az akkor már világsztár Bale-t – inkább kibővitették szerepét a filmben. Anton Yelchin tanulmányozta Michael Biehn alakítását a klasszikus Terminátorból, hogy minél hitelesebb legyen Kyle Reese szerepében. Miután Kate Brewster szerepe csökkent a folytatásban, Claire Danes nem vállalta, a helyette kiszemelt Charlotte Gainsbourg pedig egyeztetési problémák miatt mondta le a szerepet. Végül aztán Bryce Dallas Howard kapta meg azt. Josh Brolin szintén visszautasította Marcus szerepét. Marcus ugyanolyan módon kapja ki a puskát Kyle kezéből, mint anno Arnold 91-ben a bárpultos kezéből. A Terminátor: Megváltást már egy “Future War Trilogy” részeként akarták bemutatni; tehát egy trilógia első részeként funkcionált volna, mivel a film nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket McG-t elpaterolták még mielőtt a többi filmbe belekezdtek volna. A döntés később úgy alakult, hogy jelenleg a Paramount dolgozik egy új Terminátor trilógia létrejöttében, melynek első része a Terminátor: Genisys lett 2015-ben. 2019-ig valószínű még két részt látunk, mert utána a jogok visszakerülnek James Cameron birtokába véglegesen, de az sem kizárt, hogy azután producerként ő is készítene egy filmet még abban az esetben is, ha nem sikerül befejezni a trilógiát.
A Terminátor: Salvation a Rotten Tomatoeson csúfos 33%-on áll, az IMDb-n pedig 6.7 csillagon 259 ezer szavazó jóvoltából. A film büdzséje 200 millió dollár volt, ebből az egyesült államokban csupán 125 milliót termelt vissza, tehát megbukott. Világszintű bevételei épphogy visszatermelték a belefektetett pénzt. Bemutatója 2009. május 22- én volt az USA-ban, hozzánk pár héttel később június 4-én érkezett meg.
Értékelés: