A lehetetlen küldetés folytatódik! Avagy, amit a MISSION: IMPOSSIBLE 2. (2000) című filmről tudni érdemes.
Ethan Hunt különleges ügynök új missziója semmivel sem könnyebb, mint az előző: egy genetikai laborban kikísérletezett biológiai fegyvert kell visszaszereznie. A Chimera nevezetű vírusra más is szemet vetett már. Sean Ambrose régen együtt dolgozott Hunt ügynökkel, de világuralomra törő tervei eltávolították a jó útról. Ambrose-nak megvan a vírus egyetlen hatékony ellenszere, a Bellerophon. Ha megszerzi mindkettőt, senki sem állíthatja meg. Hunt ügynök egyetlen reménye a szépséges Nyah, aki egykor Ambrose szeretője volt. A hölgyet Hunt fel akarja használni, hogy tőrbe csalja riválisát, csakhogy beleszeret a gyönyörű nőbe. Nyah megfertőződik a vírustól: innentől kezdve pedig duplán létkérdés a lehetetlen megbízatás teljesítése.
A filmről:
A Mission: Impossible Franchise-nak nem kellett sokat várnia a mélypontjáig, mert azt John Woo filmjével, egészen pontosan 4 évvel később meg is kapta. Ekkor Tom Cruise már olyan nagy sztár volt, hogy úgy írt alá a filmhez, hogy el sem olvasta a forgatókönyvet. A film első -konkrétan – 85-90 percében semmi nem történik, de a többi részében sem nagyon. Ugyanakkor simán elmehetne két órásra duzzasztott reklámfilmnek, mert kapunk Audi, Bvlgari, Oakley napszemüveg meg Triumph motorkerékpár reklámot is. A szereplők idegesítőek még sajnos Thandie Newton is. A rosszfiúkat játszó Dougray Scott és Richard Roxburgh pedig olyan haloványak, hogy szinte észre sem venni őket. John Woo-ról pedig mindenki tudja, hogy rosszul instruálja színészeit, ráadásul Lars von Triert meghazudtoló lassításai csak még tovább húzzák az amúgy is nyögvenyelős sztorit, komolyan ez az ember még a sétát is belassította. A franchise második része simán pályázhatna a legunalmasabb akciófilm címére, amiben semmi nem történik. Woo beveti a szokásos galambjait az akciójelenetek előtt- már ami ténylegesen akad a filmben, konklúziójában pedig megfigyelhetünk egy indokolatlanul hosszúra nyújtott motorkerékpáros üldözést, mindazon nézőknek szánva, akik azért mennek el egy akciófilmre, hogy akciójeleneteket lássanak, és ne csak egy helyben toporgást, és a főszereplők közti szerelmes szenvelgést. Egy szó mint száz a M:I 2 nagyon rossz film lett, ámbár a korabeli közönséget nem zavarták a fent említett dolgok, így az kasszasiker lett.

A “Kés a szemben” jelenet előkészítése hosszadalmas volt, ugyanis Tom Cruise szerette volna ha a jelenetben igazi kést használnak. Az eszközt ehhez egy drótra erősítették, hogy körülbelül másfél centire álljon meg Ethan Hunt szemétől. Cruise még ahhoz is ragaszkodott, hogy Dougray Scott használja az erejét a felvétel közben, a minél hitelesebb alakítás miatt. A színész persze azt is szerette volna, hogy a filmelejei hegymászós szcénákat maga kövesse el, így kábeleken függve ugyan, de megengedték neki a sziklafalon történő lógást. Természetesen digitális utómunkával a rögzitésre szánt kábeleket eltűntették. John Woo a film korai vágásánál 3 és fél óránál ált meg, amit persze a stúdió elfogadhatatlannak tartott és közölték vele, hogy próbálja redukálni a játékidőt 120 perc környékére. Ennek eredménye lett aztán a folytonossági hibákkal teli és a lyukas történet. Thandie Newtont Cruise akkori felesége Nicole Kidman ajánlotta be Nyah szerepére. A film felvételeinek kezdése csúszott Tom Cruise ezt megelőző filmje, a Stanley Kubrick rendezte Tágra zárt szemek miatt, a mester megszokottan lassú munkatempója miatt. A film eredetileg magas korhatárbesorolást kapott erőszakossága miatt, így miután megvágták ezen jeleneteket PG-13-ra módosították. Az IMF igazgatójának szerepére Anthony Hopkins helyett Ian McKellent akarták, de a színész egy korábbi színházi szerepe miatt nem tudott elszabadulni. Az eredeti operatőr Andrew Lesnie volt, aki kreativ nézetkülönbségek miatt távozott Helyére Jeffrey L. Kimball érkezett. Lesnie nem sokkal később már A Gyűrűk Ura- filmeket forgatta Új- Zélandon. Hihetetlen, de Oliver Stone is szóba került rendezőnek, de mivel a Tágra zárt szemek miatt késett a produkció forgatása, inkább kihátrált. Cruise felajánlotta a rendezést még egyszer Brian De Palmanak, de ő is nemet mondott a felkérésre mondván nem érdekli. Sean Ambrose vízparti háza nem volt igazi, polisztirolból készült és a forgatás után lebontották. A filmben használt Oakley napszemüveg módosítva volt, például maga a lencse, mellyel megakadályozták, hogy a stáb véletlenül tükröződjön benne.

A Mission: Impossible II 125 millió dolláros költségvetésből hozták össze, melyre 565 millió dollárt hozott világszinten. A Rotten Tomatoeson 58%-on, az IMDb moziadatbázisában 6,0 csillagon áll közel 213 ezer szavazótól. Az Egyesült Államokban 2000. május 24-én, nálunk Mo-n 2000 július 6-án mutatták be. Két Arany Málna díjra is jelölték a legrosszabb folytatás és a legrosszabb női mellékszereplő kategóriában.
Értékelés: