A rémület felé félúton - GYILKOS HALLOWEEN (2021) kritika
A Halloween méltó helyen áll a kultikus horrorfilmek listáján, hiszen a slasher műfaj egyik megteremtőjének tartják. Nem véletlen, hogy megélt jó pár folytatást az évek során, habár a franchise sosem tudott akkora anyagi sikert maga elérni, mint hasonszőrű társai, a Péntek 13 vagy a Rémálom az Elm utcában-sorozat. 2018-ban pár évvel Rob Zombie méltatlan reboot filmjei után egy meglepő csapat vette gondjaiba a folytatást. A komikus színész, Danny McBride, a vígjátékairól ismert Jeff Fradley és a különc rendező, David Gordon Green álltak elő egy saját ötlettel, ami közvetlen az első filmet folytatta volna, figyelmen kívül hagyva a többi epizódot. A Blumhouse-tól megkapták a zöld utat és megcsinálták az év egyik legkellemesebb meglepetését. A siker hatalmas volt és be is rendelték a folytatást, ami idén landolt a mozikban.

A történet közvetlenül ott folytatódik ahol az előző rész véget ért. Michael Myers besétált Laurie Strode csapdájába és idő kérdése, hogy a lángok közt lelje a halálát. Eközben a harcos nagymamává érett sikolykirálynő lányával és unokájával a kórház felé száguldanak, nem tudva hogy egy csapat tűzoltó az életük árán megmentették a kegyetlen gyilkost. A véres éjszaka folytatódik.
Az alkotó trió kicsit megrázta a receptet és más irányba viszi tovább a sztorit. A város szembeszáll a rémmel, méghozzá egy nem várt szereplő vezetésével. Feltűnnek a filmben az első rész túlélői, többek közt az a Tommy Doyle, akire még Laurie vigyázott 40 éve az első mészárláskor. Őt ezúttal a 80-as évek tini sztárja Anthony Michael Hall alakítja és igazán dominánssá teszi a filmet.

Míg az előző részben a múlttal és a félelmekkel való szembenézés volt a film fő vonulat, ez a darab már jóval nihilistább és kritikusabb. A félelemtől megvadult tömeg igazi lincselő hordává alakul, akik nem csak felelőtlenül sétálnak bele Myers pengéjébe (és egyéb eszközeibe) még ártatlanokat is veszélybe sodornak. Nem túl eredetien, de mégis a filmbe tökéletesen illeszkedően mutatja be a csőcselék lezüllését, akik nem feltétlenül akarnak rosszat, mégis bebizonyítják, hogy az IQ állandó és minél nagyobb a tömeg annál kisebb mértékben oszlik szét.
Miközben a nép harag zúdul, Michael sem tétlenkedik és teszi azt, amihez legjobban ért, kontrolálja a lélekszámot a városban.
Habár Gordon Green megpróbálja ismét megidézni Carpenter nyomasztó stílusát, sajnos már közel sem olyan jól sikerül mint a korábbi filmben. Jóval akciódúsabb a mozi és sokkalta több kivégzést kapunk, de közel sem olyan fantáziadúsan prezentálva. Panaszra így se lehet okunk a The Shape igazi terminátorként halad előre az adott helyzetben könnyedén rögtönözve a gyilkos eszközöket. Látványos és véres, Myers pedig még fenyegetőbb mint korábban, konkrétan át is veszi a főszerepet.

És itt érünk el az egyik nagy hibájához a folytatásnak, nagyon sok a szereplő és kevés időt kapnak. Nincs kihez csatlakozni, akiért szoríthatunk. Persze Laurie és a családja szerepelnek, - legfőképp Judy Greer, aki csodálatosat alakít -, de sajnos annyira keveset hogy nem tudják átvenni a főszerepet, így elsikkadnak a hömpölygő tömegben.
A Gyilkos Halloween nem tudta megismételni az előző rész színvonalát, de így is egy korrekt folytatás lett, amin sajnos nagyon érződik, hogy egy átkötő darab a következő epizódhoz, ami majd csak jövőre érkezik. A sorozat rajongóink és a slasherek szerelmeseinek kellemes, de nem kiemelkedő szórakozást fog nyújtani.
Képek: TMDb
6,5 csillag
Értékelés: