A Kivert kutyák alkotói közt van Phil Lord és Christopher Miller is, akik nevéhez fűződik többek közt A LEGO-kaland, a Jump Street-filmek, vagy a legújabb Pókember animációs filmek. Ettől azonban a Kivert kutyák még a legkevésbé emlékezetes produkciójuk. Hogy miért?
A film története szerint, amikor Regie-t, a naiv és fáradhatatlanul optimista border terriert kidobja semmirekellő gazdája, Doug, az eb biztos abban, hogy szeretett fickó szándékosan sosem hagyná őt magára. Ám miután összeismerkedik a Bogár nevű boston terrierrel, aki szereti a szabadságot, és abban hisz, hogy gazdája csak a lúzereknek van, Reggie végre rájön, hogy toxikus kapcsolatban élt, és elkezdi észrevenni, hogy Doug mekkora seggfej. Így aztán Reggie, Bogár, és Bogár cimborái – Maggie, az okos ausztrál juhász és Vadász, egy ideges dán dog most együtt, bosszúra éhesen tervet kovácsolnak, majd belevágnak egy nagyszabású kalandba, hogy segítsenek Reggie-nek hazatalálni… és megfizetni Dougnak, oly módon, hogy leharapják a legkedvesebb testrészét.
Az előzetesből már láthattuk, hogy ez a cuki kutyusokkal teli film nem gyerekeknek való, hiszen a faszomok és bazdmegek minden percben jelen vannak a prózai részekben. Erre is épül a film verbális humora, ami ellenben egy idő után nem kicsit fárasztó lesz, még abban az esetben is, ha a játékidő jótékony másfél órás. Sajnos azonban a marketingesek nem foglalkoztak olyan semmiségekkel, hogy még csak véletlenül se puffogtassák el az összes valamirevaló poént az előzetesekben, így végeredményben a vicces részek 90%-a bizony benne van a film kedvcsinálóiban. Sajnálatos dolog ez, hiszen ezek ismeretében nem ér minket nagy meglepetés a zsöllyéken, mosolyunk pedig őszintétlen lesz az ismerős részletek hallatán.
A Strays előzetese ezen kívül konkrétan végigvezet minket a narratíva egészén, teljesen kiszámíthatóvá téve az egész filmet. Magyarán, ha láttad a trailert, láttad a filmet is. Sajnos ez így van.
A Kivert kutyák erényei közé tartozik azonban, hogy a magyar szinkron igazán klasszul sikerült, Kálid Artúr például fantasztikus Bogár hangjaként, látszik, hogy nagyon élvezte ezt a szinkront. A többiek szintén remek munkát végeztek a magyar változattal, aminek hazai címe is sokkal beszédesebb és kifejezőbb, mint az eredeti - Strays -, ami Kóborlókat jelent.
A film készítői még figyeltek arra, hogy a kutyusoknak legyen egy jól leírható karakteríve, hiszen a történet folyamán a velük történt események hatására egyre formálódó főszereplőket láthatunk a vásznon. Ezek nem mentesek az emberi tulajdonságoktól, de épp ezért ütősebbek azon elemek, mikor az ebek ebként reagálnak egymásra, illetve a körülöttük lévő világra. A film egyik legötletesebb része a begombázós jelenet, ami végkifejlete pedig más árnyalattal látja el a karaktereket. A film végén pedig némileg elrugaszkodnak a valóságtól. Mondhatnánk, hogy persze, az egész film ilyen jegyeket visel, de a konklúzió dramaturgiája merőben eltérő a film többi részétől, így az kissé kilóg az összhatásból.
Összességében a Kivert kutyák egy egyszernézős produkció, ami nem tud újat mutatni. Hatását viszont csak akkor tudja maradéktalanul kifejteni, ha nem láttál hozzá egyetlen előzetest sem, mert akkor ismerni fogod a poénok nagyobb részét. A szinkron pedig tényleg remek, sokat dob az élményen. Ennél többet szonban nem várjatok, mert másnapra elfelejtitek, mint a huzat.