Főszerepben Jason Momoa…és ennyi! – ÉDES KISLÁNYOM (2021) kritika
Mindig meglep, mit szeretnek az emberek Jason Momoa-ban? Ok, hogy van egy sokak számára megnyerő karaktere, ezzel a favágó kamionos fizimiskával, de szerencsétlen oly távol van a színészettől, mint Vin Diesel az Oscar-díjtól. Na, ezzel azt hiszem, meg is válaszoltam, mit esznek rajta a népek. Ha Vin Diesel karriert csinálhatott, Momoa úrnak is menni fog. Legújabb filmje, az Édes kislányom a Netflixen ebben hívatott segíteni.
A történet szerint a Cooper család, papa, mama és kislányuk boldogan élnek a Pennsylvania állambeli Pittsburgh-ben, míg anyuka meg nem hal rákban. A beígért gyógyszeres terápiát ugyanis visszamondják, mivel csúnya dolgok zajlanak a gyógyszeripar berkeiben. Apuka ekkor nagyon feldühödik, és megígéri, hogy bosszút áll szeretett felesége tragikus halálán. Hat hónappal később hívást kap egy riportertől, aki azt állítja, segíthet neki kideríteni az igazságot. Találkoznak, a férfi elmagyarázza, hogy a BioPrime cég megvesztegetett mindenkit, aki megkérdőjelezi piszkos tetteit, beleértve azt a vállalatot, amely az édesanya gyógyszerét készítette volna. Ekkor azonban egy bérgyilkos tűnik fel a színen, megöli a férfit, apukát is megsebesíti, és az apja nyomába eredő Rachelt-t is ártalmatlanná teszi. A lány ugyanis kiköpött apja, ugyanaz a heves vér csörgedezik ereiben, persze, hogy nem maradt otthon a fenekén. Újabb hónapok telnek el, apuka bosszúja egy gálán utoléri a gyógyszeripari mágnást, aminek következtében újabb bérgyilkosok erednek a nyomukba. Lányával együtt kénytelen hát menekülőre fogni. Kettejük izgalmasnak szánt története bontakozik ki a film további részében.

Az a baj, hogy már az első 10 perc alatt érezhető, hogy ez a produkció sokkal többet akar, mint amire képes. Mint fentebb említettem, továbbra sem értem, mit lehet szeretni Jason Momoa-n? A pali annyira hiteles az érzelmi jelenetekben, mint egy darab fa. Inkább kínos. Amikor meg végre beindul a várva várt gyilok, megkapjuk a mostanság készült legostobább forgatókönyv mentén haladó történet egyikét. Úgy látszik, a Netflix ráment a sablonos filmek gyártására. Nem kell más, csak egy húzónév, a többit pedig elviszi ő szépen egymaga.
Pedig a Sweet Girl ezer sebből vérzik. Annyi ostobaság került bele, hogy az valami egészen döbbenetes. Az alkotók tuti fogadtak, hány hülyeséget tudnak egy moziban elrejteni. Nem akarok spoilerezni, de néhányat muszáj vagyok most kiemelni.
Apuka édesanya halálos ágya mellett simán felhívja ez éppen egy televíziós műsorban beszélgető gyógyszeripari mágnást, és halálosan megfenyegeti. Amikor verekedésre kerül sor, az addig tömött metró kocsi hirtelen kiürül. Persze, hogy egy fogadáson senki sem hall meg egy lövöldözésbe torkolló, kőkemény verekedést. A kislány lazán felhívja menekülés közben, egy útszéli telefonfülkéből az FBI emberét, aki megadja neki saját telefonszámát, hogy a lány vissza tudja majd hívni, ha szerzett egy „lenyomozhatatlan” telefont. A sor pedig végtelen.
Mire eljutottam a film fináléjához, egyrészt kocsányon lógott a szemem, a 110 perces játékidő miatt, másrészt hangosan felröhögtem, amikor az alapból bárgyú sztori kapott egy frappánsnak vélt csavart, amivel a film szó szerint a béka éjsötét segge alá süllyedt. Az ostobaságnak is van egy határa, de hogy azt ebben a moziban totálisan kimaxolják, na az fix! Van az a kellemetlen belső érzés, amikor nézed a vásznon pörgő eseményeket, és közben már csak azt számolod magadban, mikor ér már véget ez a rettenet.

Közben beugrott amúgy A szökevény, Harrison Ford és Tommy Lee Jones hibátlan párosával. Ott is menekülni kell, meg orvosi dolog is van a háttérben, de az a film maga a nagybetűs minőség. Ékes példája annak, milyen kiváló filmet lehet készíteni egy jól felépített alapanyagból, remek színészekkel a főszerepben. Na, de mindannyian ismerjük a mondást, hogy sz@rból bizony várat, sajnos lehetetlen építeni. Ezt az örök érvényű állítást Jason Momoa legújabb filmes próbálkozása sem fogja meghazudtolni.
Ha legalább karaktereket tekintve lenne benne spiritusz! Momoa-t ismerjük. De a lányának higgyem el, hogy keményebb, mint egy tengerészgyalogos? Clive Owen meg tényleg nagyszerű volt a kegyetlen bérgyilkos szerepében, aki anno Jason Bourne nyomába eredt, de miért kell karakterét olcsón lemásolni ennyi év után? Nos, ezekre a kérdésekre már tényleg nem tudok érdemben válaszolni. Az Édes kislányom azon filmek közé tartozik tehát, melyeket az ember, az „AKCIÓS DVD” címkével ellátott kosarak mélyén szokott megtalálni az üzletben. Végül is, előbb-utóbb azok a kosarak is kiürülnek…
Képek: TMDb
Főszereplő(k): Jason Momoa, Isabela Merced, Manuel Garcia-Rulfo, Amy Brenneman, Adria Arjona Műfaj(ok): dráma, krimi, thriller, akció Címkék: krimi, thriller, akció, jason momoa, isabela merced, édes kislányom, netflix, kritika, 2021
Értékelés: