A Gyilkos Halloween filmezése különleges operatőri munkát igényelt, ami keményen megviselte a stábot
John Carpenter (a Carpenter jelentése: ács), talán nevéhez hűen, szakszerű rendező. Nem rendelkezik semmilyen külsőleg feltűnő, jellegzetes esztétikai szokással vagy kameratrükkel, amit "carpenteriánusnak" nevezhetnénk. Ennek ellenére mégis rendelkezik a mesterség olyan finom tudásával, amely egyedülállóan az övé. Egyszerűen csak tudja, hova kell elhelyezni a kamerát, hogy a leghatékonyabb legyen a felvétel, felveszi, és tovább lép. Gyakorlatias, és nem tesz úgy, mintha művész lenne. Ez az az ember, akit egyszer egy horrorkongresszuson megkérdeztek arról, hogy mit gondol arról, hogy más filmesek újraforgatják a filmjeit, és ezzel azt kockáztatják, hogy az ő eredeti művészi látásmódját csorbítják, Carpenter azt mondta, hogy ő valójában szereti, ha mások újraforgatják a filmjeit, mert így pénzt kap anélkül, hogy dolgoznia kellene. A remake-ekkel kapcsolatos filozófiája a "fizess nekem".
Abbie Bernstein Halloween: The Official Making of Halloween, Halloween Kills, and Halloween Ends" című könyvében a szerzők kifejtik, hogy David Gordon Green rendező hasonlóan spártai - bár talán kevésbé pénz felé hajló - filozófiát követett a 2021-es Gyilkos Halloween című filmje, a Carpenter-féle Halloween második közvetlen folytatásának új, újraindított idővonalban történő elkészítésekor. Az a film konkrétan egyetlen éjszaka alatt játszódik, és számos jelenetben szereplők és tömegek járják az Illinois állambeli Haddonfield utcáit a sötétben, a gonosz gyilkos Michael Myers (James Jude Courtney) után kutatva.

Ahhoz, hogy ezeket a jeleneteket leforgathassa, Michael Simmonds operatőrnek úgy kellett megszerveznie a "Gyilkosságok" világítását, hogy az megfeleljen annak, amit a kamera megkövetelt, és nem feltétlenül annak, amit a színészek igényeltek. A nagy létszámú színészcsapattal és sok tömegjelenettel rendelkező filmben Simmonds hátrébb állította a kamerát, megfelelően megvilágította a teret, és nem vette figyelembe az egyes színészeket. Ezzel a technikával rengeteg időt spórolt meg, és végső soron mindent egy kicsit világosabbá tett.
Éjszakai forgatás
A Gyilkos Halloween forgatása arra kényszerítette a stábot, hogy éjszaka dolgozzon. A film rendezőasszisztense, Atilla Salih Yücer (aki egyben a második egység rendezője és társproducere is) szerint a forgatás "könyörtelen" volt. Yücer megjegyzett valamit, amit bárki tanúsíthat, aki késő éjjel dolgozik; az órák brutálisak és tudatmódosítóak tudnak lenni. Elmondta: "Az első öt hétben a film teljes éjszakákból állt. Tudod, mit tesz ez az emberekkel? [...] A tested és az elméd teljesen újrakábeleződik."
Mivel időt kellett spórolnia a világítóberendezések felállításával, valószínűleg azért, hogy kímélje a stábot, Simmonds operatőr kijelentette, hogy csupasz, carpenteri szemlélettel szerzi meg a szükséges felvételeket. Simmonds elmondta, hogy "brutális kameralogikát követett, semmi mást nem vett figyelembe azon kívül, hogy mi az, aminek a kamera és a világítás szempontjából van értelme". Nem volt szüksége arra, hogy a színészei közelképben egy bizonyos módon nézzenek ki. Csak arra volt szüksége, hogy mindenkit megvilágítson. A forgatás után digitális képkorrekciót alkalmazott, hogy a filmet komorabbá és horrorisztikusabbá tegye. Ez a logikus megközelítés, ismerte el Simmonds, inkább gyakorlatias volt, mint művészi.

"[Ez] bizonyos szempontból nem volt ideális, de a fényt kellett előnyben részesítenünk ahhoz, hogy minden törekvésünket megvalósíthassuk. Ez a film logisztikailag sokkal nagyobb kihívást jelentett, mint a legtöbb, mert szinte minden jelenet egy együttes jelenet, mindenkit le kell takarni, minden jelenetben vannak kaszkadőrmutatványok, vagy vizuális effektek, vagy speciális effektek, vagy pirotechnika. Ezt világosabban forgattam, mint a [2018-as] "Halloweent", azzal a szándékkal, hogy az utómunkálatok során sötétebbé tegyem. Biztos akartam lenni abban, hogy a közönség láthatja azokat a dolgokat, amiket látni akar."
Forrás: Slashfilm
Címkék: gyilkos halloween