A színész a minap adott hangot csalódottságának azzal kapcsolatban, hogy nem nagyon váltottak az emberek jegyet a Spanok című filmjére, melynek ő a főszereplője és az írója is. A Spanok egy romantikus vígjáték, amelynek szereplői meleg férfiak, akiks azon vannak, hogy helyrehozzák a kapcsolatukat. Eichner úgy gondolja az országnak (Egyesült Államok) egyes részein az heteroszexuális emberek nagyobb része otthon maradt.
„Tegnap este beosontam egy vetítésre Los Angelesben. Szépen leültem a hátsó sorba egy teltházas moziteremben. A közönség szinte üvöltve nevetett az elejétől a végéig, sőt a végén egy tapsvihar is végigsöpört a teremben. Volt olyan is, aki a könnyeivel küszködött és úgy ment hazafelé. Nagyon csodálatos dolog volt. Nagyon büszke vagyok erre a filmre”
Eichner arról is beszélt, hogy a mozihálózat ki akarta venni a filmek előtti előzetesek közül a Spanok prómotálását, végül az Universal stúdió meggyőzte a mozikat működtető céget, hogy ne tegyék meg ezt, csak azért mert egymáshoz vonzódó azonos neműekről szól az alkotás. Illetve ennek kapcsán csalódottságát is kifejezte, mikor kiderült, hogy a nyitóhétvégi adatok nagyon soványak.
„Ilyen világban élünk sajnos, ragyogó kritikák után, nagyszerű Rotten Tomatoes pontszám után, de lehetne sorolni tovább, így is az ország egyes részeiben a heteroszexuális emberek otthon maradtak. Sajnos ez kiábrándító, de hát ez van…” – nyilatkozta Billy Eichner.
Az Egyesült Államok területén 3350 helyszínen vetítették le a nyitóhétvégén és 4,8 millió dolláros bevételt termelt, ugyanakkor igazából a büdzsé sem olyan nagy, hisz 22 millió dollárból készült. Viszont most úgy néz ki, hogy ezek sem térülnek meg.
A friss hírek szerint inkább az elhibázott marketingstratégia és nem megfelelő premierdátum voltak többek között a felelősek a nézők távolmaradásáért. A Variety cikke azt is megemlíti, hogy sajnos a két főszereplőt alakító Billy Eichner és Luke Macfarlane egyszerűen nem olyan sztárok, akikkel el lehet adni a Bros-t, ráadásul a filmet forgalmazó Universal nem a vígjáték jellegét emelte ki a promótálásnál, hanem hogy ez az első olyan stúdió vígjáték, melynek gárdája szinte teljes egészében LMBTQ emberekből állt. Ám az elemzők szerint a közönség tagjai jobban odafigyeltek volna rá, ha a készítők inkább egy kellemes vígjátékot ígérnek nekik "történelemlecke" helyett, így pedig nem csupán a heterók, de az LMBTQ közösség tagjai sem nézték.